Výše pojistného – cena pojištění

Stejně, jako se individuálně stanovuje rozsah pojistných plnění, tak se různí i ceny za pojištění domácnosti. Záleží na zvolené pojišťovně i vašich požadavcích. Nejvíce cena pojištění domácnosti pravděpodobně závisí na celkové pojistné částce. Pojistnou částkou se rozumí orientační součet hodnot jednotlivých věcí, které se nachází v domácnosti (existují i jiné metody výpočtu). Člověk by si měl dávat pozor na podpojištění, tzn. nedostatečný odhad hodnoty věci, protože v tomto případě by pojišťovna uhradila škodu jen částečně.

Kromě pojistné částky však existují i tzv. limity pojistného plnění. To znamená, že na některé předměty se základní pojištění vůbec nevztahuje a některé předměty lze pojistit jen do určitého pojišťovnou stanoveného limitu. Příkladem takovýchto předmětů je např. audio a video technika, jízdní kola, starožitnosti, šperky, sbírky uměleckých děl, cennosti, apod. – řešením pak je doplňkové připojištění.

Při stanovování výše pojistného (ceny pojištění) záleží na několika faktorech, avšak každá pojišťovna provádí výpočet trochu jinak. Toto jsou obecná základní kritéria:

Jak ušetřit?

Teď se můžeme podívat, za co vám v pojišťovně sleví.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!