Doplňkové pojištění domácnosti – připojištění

Další možností, jak co nejvhodněji pojistit vaši domácnost, může být doplňkové pojištění – připojištění domácnosti. Toto pojištění můžete smluvit na základě již existujícího základního pojištění. Doplňková forma připojištění nemůže být tedy ve většině případů sjednána bez standardního pojištění.

Využívá se především pro pojištění luxusnějších předmětů ve vaší domácnosti (na něž se základní pojištění domácnosti nevztahuje) či jednotlivých rizik. Jedná se např. o drahou elektroniku, jízdní kola, cenné sbírky nebo okenní skla. Doplňkové pojištění je možné také zřídit na věci, které se věcně v domácnosti nenacházejí. Obecně se jedná o předměty pojistného plnění, na které se základní pojištění domácnosti nevztahuje. Tímto pojištěním se zároveň zvyšují limity pojistného plnění.

Některé z pojišťoven nabízejí možnost přidat k pojištění domácnosti i pojistku odpovědnosti. Ta nám pomůže s plněním za škody na zdraví a majetku, způsobené třetím osobám. Pojištěni jsou členové domácnosti a zahrnut může být třeba i pes, patřící k domácnosti. Domácí mazlíčky lze připojistit i jako takové. Dále lze navíc sjednat i jiné pojišťovací produkty. Například pojištění právní ochrany a podobně.

Výhody

Nevýhody


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!