Pojištění domácnosti on-line

Počet uživatelů internetu se stále zvyšuje a lidé si začínají vše usnadňovat právě prostřednictvím on-line komunikace. Pro sjednávání pojištění platí totéž. Proč tedy ztrácet čas vyřizováním pojištění na pobočkách pojišťoven, když vše můžeme vyřídit přes internet.

Stále se zvyšuje počet pojišťoven poskytující tuto službu a také jejich kvalita. Pojišťovny jsou si totiž vědomy toho, že pokud zůstanou v tomto smyslu pozadu, mohly by přijít o své klienty. Přesto sjednávání pojištění domácnosti on-line tvoří zatím pouze malou část celkově uzavíraných pojistných smluv.

Výhody tohoto způsobu pojištění:

Pojištění domácnosti on-line přes zprostředkovatele

Pojištění přes internet je možné sjednat buď přímo na webových stránkách pojišťovny nebo přes tzv. zprostředkovatele pojištění on-line. Při využívání služeb zprostředkovatelů nás může nemile překvapit vyšší cena pojištění. Je to kvůli zprostředkovatelské provizi. Obrátit se proto přímo na pojišťovnu bývá cenově výhodnější. Zprostředkovatelé sice poskytují k samotnému pojištění i další doprovodné služby a zaručují slevy při sjednání pojištění přímo u nich, o jejich výhodnosti by se však dalo diskutovat. Nemusí tomu tak být samozřejmě vždy. Mimo jiné mohou tyto servery posloužit k porovnání variant pojištění u různých pojišťoven.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!