Nadstandardní pojištění domácnosti

Pojišťovny nabízejí svým klientů kromě standardního (základního) pojištění, také nadstandardní pojištění. Označováno je také jako luxusní pojištění. Umožňuje pojistit vaši domácnost a věci, které se v ní nacházejí, na vyšší částku, než lze u standardního pojištění. Zvýšení pojistné částky nám tak umožní získat i vyšší pojistné plnění v případě škody.

Tento typ pojištění je jistě vhodný pro ty, kteří si svojí domácnosti cení více a vlastní luxusní vybavení. Přednosti nadstandardního pojištění domácnosti se naplno projeví především při vzniku pojistné události, kdy mají tito pojištěnci právo na uhrazení vyšších pojistných částek. Vzhledem k nim je logická také vyšší cena tohoto pojištění.

Za mírnou nevýhodu tohoto typu pojištění může být považována podmínka, zřídit si v domácnosti vyšší stupeň zabezpečení. Například koupit bezpečnostní dveře, či jiným způsobem zvýšit bezpečnost bytového objektu. Zároveň se nám zvyšují administrativní náklady spojené s celým procesem pojištění.

Největší výhodou tohoto typu pojištění je pravděpodobně možnost stanovit si výši pojistné částky na jednotlivé součásti bytu podle jejich skutečné hodnoty. Pojištění se tedy nevztahuje na domácnost jako celek, ale na konkrétní věci.

Výhody

Nevýhody


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!